Temassız Kartlarda Şifresiz İşlem Limiti Yükseliyor

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), temassız ödemelerde şifresiz işlem limitinin yarın (7 Mayıs 2021) itibariyle 250 TL'den 350 TL'ye çıkarılacağını bildirdi.

BKM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ödemelerin çok daha hızlı ve kolay yapılmasına olanak sağlayan temassız ödemelere gösterilen ilgi giderek artıyor.

Güvenli olmasının yanı sıra kullanıcılara hijyenik bir ödeme deneyimi sunan temassız ödemeler, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.

Kartlar ve mobil cihazlar üzerinden hiçbir temas gerektirmeden ödeme yapmaya imkan sunan temassız ödemelerde, şifresiz işlem limiti yarın (7 Mayıs 2021) itibariyle 350 TL'ye çıkartılıyor. Temassız ödemeler 350 TL'ye kadar şifresiz, bu tutar üzerindeki işlemler ise temassız ve şifreli olarak yapılacak.

Temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 18 Mart 2020'de 120 TL'den 250 TL'ye yükseltilmişti.

Temassız ödemelerin, alışverişlerde elden ele geçerek kullanılan ve dolayısıyla virüs barındırma riski bulunduran nakit paralardan daha hijyenik olacağı düşüncesini destekliyor, en kısa sürede bu salgını yeneceğimiz konusunda milletimize güveniyoruz.

Etiket: temassız, temassızişlem, temassızödeme, temassızişlemlimiti, 350tl, işlemlimiti, profilo, profiloödemesistemleri, profilos900ecr, yazarkasa, yazarkasapos, poscihazı

E-posta Listemize Abone Olun!

Ürün ve hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun.