Temassız İşlem Limiti Güncellendi!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), temassız ödemelerdeki 1 Ağustos 2019 itibariyle 120 TL olarak güncellediği işlem limitini, 18 Mart 2020 itibariyle 250 TL olarak güncellediğini bildirdi. 

 

Temassız ödemelerin kullanıcıya sunduğu zaman kazandırma ve güvenli olma kriterlerinin yanı sıra, tüm dünyanın içinde bulunduğu salgın nedeniyle Türkiye'nin de almış olduğu önlemlere ek olarak çözüm sunarak temassız ödemelerde şifresiz işlem limitini 250 TL'ye yükseltiyor. Mobil cihazlar ve kartlar ile yapılan temassız ödemeler 18 Mart 2020 itibariyle 250 TL'ye kadar şifresiz, bu tutar üzerindeki işlemler ise şifreli olarak gerçekleştirilecek. 

Temassız ödemelerin, alışverişlerde elden ele geçerek kullanılan ve dolayısıyla virüs barındırma riski bulunduran nakit paralardan daha hijyenik olacağı düşüncesini destekliyor, en kısa sürede bu salgını yeneceğimiz konusunda milletimize güveniyoruz.

Etiket: temassız, temassızişlem, temassızödeme, temassızişlemlimiti, 250tl, işlemlimiti, profilo, profiloödemesistemleri, profilos900ecr, yazarkasa, yazarkasapos, poscihazı

E-posta Listemize Abone Olun!

Ürün ve hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun.