PSM Dergisinin Eylül Sayısındayız!

35 yıldır ürettiği yazar kasa ve ileri teknoloji ürünleriyle işletmelere güvenli ödeme çözümleri sunan Profilo Ödeme Sistemleri, geliştirmiş olduğu Android tabanlı ödeme terminalleri ile işletmeleri ve iş süreçlerini ileriye taşıyor.

Ödeme Hizmetleri ve Finansal Teknolojiler sektöründe sürekli yenilenen regülasyonlarla birlikte yaşanan değişiklikler ve artan rekabet ortamı, yeni ihtiyaçların ve kullanım alanlarının oluşmasını sağlıyor. Profilo Ödeme Sistemleri olarak bu değişimlere en hızlı şekilde adapte olabilen ve cevap verebilen yapımızla, sektör ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri pazarın ihtiyaç ve dinamiklerine göre sunmaya devam ediyoruz.

Güncellenen Teknolojiler ve Açık Platformlar Ödeme Sistemlerinde Yeni Bir Dönemin Başlamasını Sağlıyor

Yaklaşık 8 milyar nüfusa sahip dünyamızda mobil telefon sayısının 2020 yılı itibari ile 5.2 milyar olduğu düşünülüyor. Tüm akıllı telefon satışlarının yüzde 80'ini ise Android işletim sistemine sahip telefonlar oluşturuyor. Android dünyasındaki teknolojik gelişmelerin öncülüğünü akıllı telefon ve tabletler yapıyor olsa da Android artık televizyondan bilgisayara, endüstriyel elektronikten otomasyona, spor aletlerinden ödeme dünyasına kadar birçok sektörde kullanılabilir durumda. Android ile gelen açık geliştirme platformu sayesinde çok çeşitli ve özgün uygulamalar ile hayatı kolaylaşan kullanıcılar bu ürünlere daha uygun fiyatlar ile sahip olabiliyor. Android platformlara geçiş kimi sektörlerde oldukça hızlı ilerlerken kimi sektörlerdeki kaygılardan dolayı daha yavaş ilerlediğini görüyoruz. Buradaki kaygı performans artarken yaşanacak olan fiyat rekabetinden çok, açık platformlara geçişi yönetmek ve yönlendirmekten kaynaklanıyor. Kapalı çevrim çalışan ürünler ve uygulamalar ile oluşturulan müşteri deneyimlerini açık platformlara taşıyabilmekteki zorluk denebilir. Doğal olarak her sektör kendi değişim trendlerindeki başarı hikâyelerini güncel teknolojiler üzerine inşa etmekte kararlı. Bunu birçok markanın farklı sektörler için Android platformlarda geliştirmiş olduğu yeni ürünlerini yüksek fiyat-performans avantajıyla müşterilerine sunmaya başlamasıyla görüyoruz. Burada sağlanan platformun güvenliği, uygulama zenginliği, yaşatılan kullanıcı ve müşteri deneyimleri markaların rekabet gücünü artırıyor.

Çok kanallı perakende sektöründe entegre bir müşteri deneyimi sağlayan “multi-channel” dan “omni-channel” a geçişte, güncel teknolojiyi kullanarak hem mobil hem de masaüstü donanımlardaki Android platformlar üzerinde çalışan yazılımlar ile marka bağımsız yapılar oluşturulabilirken, yönetim izleme ve veriyi işleme gibi süreçleri güvenli bir şekilde buluta taşımak da olası.

Lojistik sektöründe sıcak-soğuk satış, stok yönetimi ve tahsilat süreçlerinde birbirlerine benzemeyen, entegre çalışamayan birçok donanım ve yazılımın yerine Android ile birlikte gelecek olan tek platform, tek donanım ve e-belge düzeni sayesinde işletmelerin hayatı daha da kolaylaşacak.

Profilo Ödeme Sistemleri olarak sektörlerin ihtiyaçlarına uygun, yüksek performanslı ürünlerimizi tek noktadan, tüm ürün ve hizmetleri sağlayabilecek bir yapı ile müşterilerimizdeki değişim sürecine eşlik etmeye hazırız.


Haber bültenimizi PSM Eylül sayısında okuyabilirsiniz.

 

E-posta Listemize Abone Olun!

Ürün ve hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun.