Profilo’dan Ticket Restaurant Edenred İşbirliği ile Ödeme Sektöründe Bir İlk!

Android POS Üzerinde Yemek Kartı Dönemi Başladı

35 yıldır ürettiği yazar kasa ve ileri teknoloji ürünleriyle işletmelere güvenli ödeme çözümleri sunan Profilo Ödeme Sistemleri, Türkiye’yi yemek kartı hizmetiyle tanıştıran pazar lideri Ticket Restaurant Edenred Türkiye ile yapmış olduğu iş birliğinde üye işyerlerine Android tabanlı ödeme terminalleri sağlanması konusunda anlaştı. Türkiye genelinde 31 ilde, yüzlerce üye işletmesinde Profilo Android POS cihazları kullanılmaya başladı.

Profilo Ödeme Sistemleri İş Geliştirme ve Kurumsal Satış Direktörü Zeynep Çolak ve Ticket Restaurant Edenred Üye İlişkileri ve Acquiring Hizmetleri Direktörü Mehmet Özbay ile Android POS terminallerini ve işletmelere faydalarını konuştuk.

1. Android POS çözümleriniz, cihazların teknik ve genel özellikleri hakkında bilgi verir misiniz? (PÖS)

Profilo Ödeme Sistemleri olarak her ölçekteki işletmenin farklı ihtiyaçlarına göre tasarlamış olduğumuz geniş ürün yelpazesi, aksesuar ve opsiyon seçeneklerimizle müşterilerimize değer yaratacak çözümler sunuyoruz.

 

Tüm terminallerimiz Android 9 platformunda çalışan güvenlik özelleştirmeleri yapılmış bir işletim sistemi ile çalışıyor. Cihazlar bankacılık sektörü kartlı-kartsız ödeme özelindeki güvenlik kriterlerine PCI PTS 5.X, EMV ve yaygın kullanılan tüm temassız kart test sertifikasyonlarına sahiptir. Tüm ödeme tiplerinin (Manyetik, çipli, temassız kart, QR kod) desteklendiği, 4”, 5” ve 5,5” boyutlarında yüksek çözünürlüklü IPS ekranlar, yüksek hızlı ve uzun ömürlü yazıcı, 4G ile bağlantı ve çift SIM desteğine sahip olmaları ürünlerimizin öne çıkan özeliklerindendir. Kamera veya görüntü işleyici ile barkod/karekod okuma, parmak izi okuma, yüksek kapasiteli batarya gibi farklı ihtiyaçlara yönelik opsiyonlara sahiptir. Ürünlerimiz mobil kullanıma uygun olup, şarj için ya da portları dışarı alınarak masaüstü olarak da kullanılabilmektedir. Ürün gamımızda POS dünyasında “countertop” olarak bilinen ethernet üzerinde kablolu çalışacak ve satış otomasyon sistemlerinin tercihen kablolu bağlanabildiği daha küçük ekran boyutlarına sahip Android POS model cihazlar da bulunmaktadır.

 

“Profilo Android POS terminalleri üzerinde sektörde ilk ve tek olarak 3 farklı yemek kartı
(Ticket -Edenred-, Multinet ve Metropol) uygulaması çalışabilmektedir.”

 

Profilo Android tabanlı ödeme terminalleri, güncel teknoloji ile BKM TechPOS akışını destekler şekilde bankacılık uygulamaları ve yemek kartı uygulamaları ile çalışan ve yine üçüncü parti yazılımların da çalışabileceği güvenli bir platform üzerinden yönetilen bir yapıda çalışmaktadır. Bu çerçevede klasik POS’lardan farklı olarak açık platformda kullanıcılara sunulacak katma değerli hizmetleri çok önemsiyoruz.

 

“Perakende sektöründe müşterilere sağlanan alış-veriş deneyimi, ödeme güvenliği, hızı, uygulama zenginliği, yaşatılan kullanıcı ve müşteri deneyimleri markaların rekabet gücünü artırıyor.”

 

Profilo AppStore, TMS üzerinden Profilo Android POS cihazlarında çalışan, satış, ödeme ve 3. parti yazılımları barındıran bulut tabanlı, güvenli uygulama mağazasıdır. Güvenli iletişim, onaylı uygulama yazılımı, versiyon, cihaz yönetimi ve partner üzerinden yetki yönetimine izin veren bir yapıya sahiptir.

 

“Profilo Android POS’lar ile bulut tabanlı platform sayesinde müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri yeni nesil, güvenli bir dijital ortama taşıyoruz.”

 

ProPAY, Profilo Android ödeme terminalleri için geliştirdiğimiz, TMS üzerinde çalışan bir terminal yönetim ve raporlama uygulamasıdır. Nakit dışı tahsilat yöntemleri için tahsilat kalemi bazında ve tüm ödeme işlemlerinin detay bazında anlık raporlanması, tutar, taksit sayısı, puan, iptal gibi işlemlerin yönetilmesi, banka bazlı konsolide gün sonu ya da anlık raporlama, bankalar ile anlaşma kapsamında “not on us” ödeme için öncelikli banka seçimi, ERP/muhasebe entegrasyonu (İsteğe bağlı) ile adetli cihaz kullanan müşteriler için gruplama, alt kullanıcı tanımlama, coğrafi takip gibi yönetim araçları ProPAY’in önemli özelikleri arasındadır.

 

2. Profilo Android POS terminal ve hizmetlerinizin avantajları nelerdir? İşletmeler neden Profilo Android POS cihazlarını seçmeliler? (PÖS)

Profilo Ödeme Sistemleri olarak en büyük farkımız bünyemizdeki Ar-Ge merkezimiz ve çevresinde konumlandırdığımız Profilo TMS platformu ile tedarik, üretim, kalite süreçlerini uyumlu şekilde çalıştıran bir yapı ile müşterilerimizin değişen taleplerine hızlı ve beklenen fiyat-performans avantajı ile cevap verebilmemizdir. Yeni Nesil ÖKC’ye geçiş süreci ile özelikle misafir ağırlama sektöründe en çok tercih edilen markalardan biri olduk. Satış ve servis kanallarımızı da eklediğimiz bu yapı ile tam 35 yıldır küçük esnaftan en büyük organize perakendeciye kadar ürün ve hizmetlerimizi kesintisiz ulaştırıyoruz.

 

“Sağlamış olduğumuz ürün temini, ücretsiz hat desteği, yerinde kurulum, arıza ve teknik servis hizmetlerimizle birlikte işletmelere Tek Hizmet Noktasından Tam Hizmet prensibiyle yüksek hizmet kalitesi ve maliyetlerini düşürme imkânı sunuyoruz.”

 

3. Android POS yemek kartı sektörüne ne gibi katkı sağlayacak? (Edenred)

Ticket Restaurant Edenred olarak kurumsal ödeme çözümlerini sürekli daha ileriye taşıyacak, bu süreçlerdeki operasyonları kolaylaştıracak yeni teknolojiler geliştiriyoruz. Android POS öncesinde, geliştirdiğimiz her teknolojik özelliği pazarda yaygın olarak kullanılan markaların farklı işletim sistemleriyle entegre etmemiz gerekiyordu. Bu süreç hem sahaya yayılımı uzatıyor hem de maliyeti artırıyordu. Android platformu ise, bu geliştirme ve yaygınlaştırma sürecini çok daha kolay, hızlı ve sorunsuz şekilde yapabilme imkanı sunuyor. Ticket Restaurant Edenred olarak ödeme sistemlerinin geleceği olarak gördüğümüz Android teknolojisine yatırım yaparak hem inovasyonlarımızın kullanıcılarla buluşmasının önündeki engelleri kaldırmayı hem de ekosistemin gelişimine katkıda bulunmayı hedefledik.

4. Esnafın ve tüketicinin hayatını nasıl kolaylaştırıyor? (Edenred)

Dünyada yemek kartı sistemi yaratan ve Türkiye’yi de yemek kartı sistemiyle ilk kez tanıştıran biziz, bugün ülkemizde 25 bini aşkın kurumsal müşterimizin 1,5 milyonu aşkın kart sahibine 45 bin üye restoran ve kafede hizmet veriyoruz.

Sektördeki liderlik ve ürün geliştirme öncülüğümüzü Android platformuna entegre olan ilk yemek kartı firması olarak sürdürdük. Android platformu, POS terminallerine Temassız, QR, NFC gibi her türlü yenilikçi ödeme teknolojilerine uyum imkanı sunuyor. Bu sayede işletmeler tüketicilerin tercih ettiği her türlü ödeme tipine Android POS’ları aracılığıyla cevap verebiliyor.

Ayrıca Android teknolojisinin açık platform özelliği sayesinde, üye restoranlarımız, cihazlarını sektörel ve ticari ihtiyaçlarına göre kişiselleştirme fırsatı da bulan işletmeler Android POS aracılığıyla büyük bir avantaj yakalamış olacak.

Bunun yanı sıra Android POS, e-fatura ve e-arşiv entegrasyonuna da imkân tanıdığından bu cihazı kullanan işletmeler hem kâğıt fatura kesmenin operasyonel yükünden kolayca kurtulacak hem de dijitalleşmenin faydalarından yararlanmış olacaklar.

5. Cihazın işletmelerin maliyetlerinin düşürülmesine bir katkısı olacak mı? (Edenred)

Cihaz, tüm üstün özelliklerine rağmen diğer yazar kasa ve ödeme kaydedici cihazlardan çok daha uygun fiyatlara sahip olmasıyla da işletmeler için ekonomik bir seçenek olacak.

6. Neden Profilo markasını tercih ettiniz? (Edenred)

Sektöründe 35 yıllık tecrübesiyle ürettiği yazar kasa ve ileri teknoloji ürünleriyle işletmelere güvenli ödeme çözümleri sunan Profilo Ödeme Sistemleri’ni Android teknolojisinde de öncü olduğu için tercih ettik.

Etiket: #profiloödemesistemleri , #androidpos, #ticketrestaurant, edenred, #psm

E-posta Listemize Abone Olun!

Ürün ve hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun.