Kartlı Ödemelerde Temassız İşlem Limiti Artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan açıklamaya göre, ödemelerin çok daha hızlı ve kolay yapılmasına olanak sağlayan temassız ödemelere gösterilen ilgi özellikle pandemi döneminde giderek artıyor. Bu sebeple kartlı ödemelerde, salgın tedbirleri kapsamında, temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verdi.

BDDK’nın gönderdiği yazılı açıklamada yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı hatırlatıldı.

18 Mart 2020'de 250 Türk lirasına çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin 7 Mayıs 2021’de 350 Türk lirası olarak güncellendiği aktarılan yazıda, salgın vakalarının devam ettiği bu günlerde kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildiği bildirildi.

Profilo S900 ECR'nin temassız ödeme özelliği ile 500 TL'ye kadar olan ödemelerinizi hijyenik, hızlı ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Profilo S900 ECR ve temassız ödeme özelliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Temassız ödemelerin, alışverişlerde elden ele geçerek kullanılan ve dolayısıyla virüs barındırma riski bulunduran nakit paralardan daha hijyenik olacağı düşüncesini destekliyor, en kısa sürede bu salgını yeneceğimiz konusunda milletimize güveniyoruz.

Etiket: temassızödeme, temassız, temassızişlemlimiti, 500tl, profilo, profiloödemesistemleri, androidpos, profilos900ecr, bkm, bddk

E-posta Listemize Abone Olun!

Ürün ve hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun.